About the company

Διοικητικό Λειτουργό / Office Administrator

limassol
Permanent

10 days ago

Job description

H Εταιρεία S. STYLIANOU MEDISUPPLIES LTD, αντιπρόσωπος/εισαγωγέας Ιατρικού Εξοπλισμού και Αναλωσίμων, ζητά να προσλάβει Διοικητικό Λειτουργό (Office Administrator), με έδρα τη Λεμεσό.

Job Duties

  • Καθήκοντα:

    • Έλεγχος παραγγελιών προμηθευτών, οργάνωση φορτώσεων, παρακολούθηση πορείας εμπορευμάτων.

    • Συντονισμός παραλαβής και παράδοσης των προϊόντων στους πελάτες/δημόσιες υπηρεσίες.

    • Παρακολούθηση και τήρηση των διαδικασιών εκτελωνίσεων.

    • Καταχώρηση τιμολογίων προμηθευτών στο λογισμικό σύστημα.

    • Άνοιγμα νέων κωδικών στο λογισμικό σύστημα.

    • Τήρηση και έλεγχος αρχείων και διαδικασιών αγορών, πωλήσεων και συμβάσεων.

    • Έκδοση τιμολογίων & άλλων εγγράφων μέσω λογισμικού συστήματος.

    • Γενικά γραμματειακά καθήκοντα για την υποστήριξη των λειτουργιών της εταιρείας και του διευθυντικού προσωπικού.

    Ωράριο: Δευτέρα-Παρασκευή 8:00-16:30 (30΄ διάλλειμα)

Job Requirements

Απαιτούμενα Προσόντα:

• Κάτοχος πτυχίου ή διπλώματος Διοίκηση Επιχειρήσεων, γραμματειακές σπουδές ή άλλο συναφή κλάδο.

• Βασική Γνώση διαδικασιών εμπορικής εταιρείας (logistics-στοκ-παραγγελίες-εισαγωγή-πώληση)

• Εμπειρία τουλάχιστον 2 χρόνων σε αντίστοιχη θέση.

• Κάτοικος Λεμεσού.

• Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.

• Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office i.e Word & Excel) .

• Γνώση λογισμικών προγραμμάτων (π.χ. SAP Business One)

• Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού και υπευθυνότητας.

• Δυνατότητα να εργάζεται υπό πίεση & τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.

• Προσοχή στη λεπτομέρεια

• Ικανότητα εργασίας σε ομάδα και πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες

• Εργατικότητα, ακεραιότητα χαρακτήρα και ευχάριστη προσωπικότητα.

Job Benefits

Απολαβές & Ωφελήματα:

• Απολαβές αναλόγως προσόντων, μόνιμη πλήρης πενθήμερη εργασία, 13ος μισθός, εκπαίδευση και καλό περιβάλλον εργασίας.

Αιτήσεις: Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα με τίτλο

Office Administrator στο email [email protected] ή Φαξ: 25384540

Μόνο οι αιτήσεις που πληρούν τα πιο πάνω κριτήρια θα αξιολογηθούν.

Όλες οι αιτήσεις θα θεωρηθούν αυστηρά εμπιστευτικές.